Domů
/

Claudia Lazar, Monika Cordes: Sladký život, 36x

Lze vůbec zdravě mlsat? Mlsat tak, že se vám budou rozkoší dělat mžitky před očima?

 

Já myslím, že ano. Tady se o to autorky alespoň s plnou vervou pokusily! Jak nádherně je tu pojatý celý rok! Autorky vsadily na naše přirozené chutě. S jarem toužíme po svěžesti čerstvého jídla, a tak nabízí jídla z mařinky vonné nebo rebarbory a z prvních jedlých květů pampelišek, sedmikrásek a violek. Léto pak doslova hýří šťavnatostí bobulového ovoce, peckovinách. Podzim přináší jádroviny a chuť na teplé, za sebe říkám, třeba i skořicové pokrmy. Takové švestky a skořice! No a v zimě se recepty stávají více vanilkové, více kořeněné a čokoládové s jemnou vůní citrusového ovoce.  Zní to skoro jako kdyby to byl soubor extrémně zdravý, na ovoci založených sladkostí a nebudete daleko od pravdy.

 

Množství cukru je tu sníženo na minimum, používá se tu kokosový cukr, hnědý cukr s karamelovou vůní a tím hřebem opravdu zůstává ovoce a sladké vůně koření, které dodávají tělu minerální látky, vitamíny, vlákninu - takže opravdu lze říci, že se bude mlsat zdravě!

 

Důraz na kvalitní suroviny, chcete-li uspět

Pokud někdy přemýšlíte nad bezchutnými jahodami a borůvkami v obchodě, tak radím, počkejte si se vším hezky na sezónu, kdy bude k dostání všechno v bio kvalitě. Spíše tedy řečeno – v normální kvalitě, takové, které jsme možná už odvykly. Všechny tyto recepty jsou jednoduché, nejsou v nich zbytečná dochucovadla ani tuny cukru, které by měly zakrýt nekvalitu původních surovin. Svěžest a slast je tu založena právě na kvalitních prvotních surovinách. Ať se dívám na pečený ananas, krásnou Pavlovu, marmeládu z bezových květů, nákypy, ledovou pěnu z avokáda se sladkými hrozny,  za vším si musím představit jen dobré, voňavé a chutné ovoce.

 

Potom to budou všechno mlsandy jako sen!

 

 Anotace:

Dopřejte si krátkou pauzu od každodenního shonu a oslaďte si život! 36 báječných sladkých receptů, které najdete v tomto balíčku. Jsou nejenom hříšně dobré, ale i zdravé. Je známé, že přemíra cukru lidskému tělu škodí. Tyto recepty jsou však sestavené s ohledem na rovnováhu, a tak můžete mlsat, aniž byste škodili svému zdraví. Mezi recepty najdete například sladké cuketové muffiny, borůvkovo-mandlové pusinky nebo sorbet z vodního melounu.

 

 

 

Vydala Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

Menu

v e-shopech od (Zdroj: Heureka.cz)

SK na Facebooku

Přihlášení

Mám zájem o novinkyNaše projekty